Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia > Wystawy > Anepigrafy

Anepigrafy

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W pałacu w Rybnej - Tarnowskie Góry, ul. Powstańców Warszawskich 83 - odbyła się wystawa „Anepigrafy - Krajobraz Znikający”, przygotowana przez Projekt HaHa: Krzysztofa Habasa (na co dzień plastyka miejskiego w Bytomiu) i naszego kolegę Bogusława Hajdę.

Anepigrafy

Jest to cykl kilkunastu obrazów i kilkudziesięciu fotografii,  w których artyści inspirują się zmiennością pejzaży miejskich Śląska, ich nieodrodną zgrzytającą industrializacją, nostalgią i dramatem przenikania się człowieka z jego miejscem bytności. Dotychczasowe wystawy z tego cyklu odbyły się w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, w Galerii Stalowe Anioły w Bytomiu oraz w galerii Pałacu w Rybnej.

Celem autorów jest pokazanie fizycznych i metafizycznych przemian krajobrazu Śląska powodowanych transformacjami gospodarczymi. Coraz to nowe fotografie pokazują proces fizycznych zmian, dokonujących się w krajobrazie na skutek likwidacji obiektów poprzemysłowych. Obrazy zaś przenoszą nas w świat krajobrazu ducha, poddawanego przemianom przez fizyczność inspirowanych i równie jak ona intensywnych. Anepigrafy są projektem otwartym, podążającym  za dokonującymi się przeobrażeniami krajobrazu. Kolejne edycje będą rejestracją tych zmian. Otwarciu wystawy towarzyszył pokaz multimedialny. Obecnie czynna jest sama ekspozycja.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie