Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

O zrównoważonym projektowaniu w Katowicach

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Jak powinno wyglądać zrównoważone miasto? Na czym polega jego projektowanie?  Jakie warunki trzeba spełnić, aby było przyjazne dla mieszkańców?  Odpowiedzi na te pytania poszukiwano podczas seminarium:  „Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania”, które odbyło się 24 kwietnia w Katowicach. W tym dniu na terenie Euro Centrum przy ulicy Ligockiej 103 spotkali się architekci, deweloperzy, przedstawiciele miasta,  środowisk akademickich i wszystkich grup zawodowych zaangażowanych w budowlany proces inwestycyjny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Katowicki Oddział Towarzystwa Urbanistów Polskich. Organizatorem seminarium jest firma Bluevine Consulting.

Podczas seminarium odbyła się dyskusja panelowa, w której wzięli udział m.in. architekt miasta Katowic Michał Buszek i prezes Oddziału TUP Maciej Borsa, a także przedstawiciele deweloperów inwestujących w mieście i architekci. W drugiej części przeprowadzono praktyczne warsztaty, które poprowadziło Buro Happold i architekt Tomasz Konior wraz z pracownią Konior Studio.

Seminarium w Katowicach to drugie spotkanie w ramach III edycji ogólnopolskiego projektu: „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”. Spotkanie inicjujące tegoroczny cykl odbyło się 29 marca we Wrocławiu. Inicjatorem i sponsorem całego projektu  jest francuska firma RD bud. Celem przedsięwzięcia jest pogłębienie świadomości na temat zrównoważonego projektowania, poprzez zainicjowanie branżowej dyskusji wśród wszystkim stron zaangażowanych w proces inwestycyjny w najciekawszych regionach Polski.

Na potrzeby projektu „Partnerstwa dla zrównoważonego budownictwa”  zawiązała się koalicja instytucji działających na rzecz propagowania zrównoważonego budownictwa. Należą do niej firmy z różnych branż budowlanych, deweloperzy, generalni wykonawcy, przedstawiciele biur architektonicznych, producenci i zarządcy budynków a także Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Program spotkania w Katowicach:

10.00 - Rejestracja uczestników

10.30 - Powitanie - Jakub Porada - TVN 24

10.35 - Prezentacja wprowadzająca: Jean Luc – Darras, dyrektor techniczny RD bud

10.50 - Ochrona środowiska w technologii GreenBuilding - Kerakoll

11.05 - "Przyszłość zaczyna się dziś" – panel ekspercki, prowadzi Jakub Porada - TVN 24

12.10 - Przerwa kawowa

12.30 - "Myśleć miastem" - praktyczne warsztaty - opracowanie modelu zrównoważonego miasta, prowadzenie: Buro Happold i Konior Studio

13.30 - Podsumowanie - Jakub Porada - TVN 24

14.30 - 15.30 Lunch

 

Kontakt z organizatorami - Agnieszka Zielińska, tel. 502 213 499

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie