Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zebranie Zarządu Oddziału TUP

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W dniu 29 lipca 2013r. odbyło się poszerzone zebranie Zarządu Oddziału TUP. W zebraniu brała udział Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej kol. Olga Rogala-Horpynka.

1)      Prezes przedstawił liderów poszczególnych sekcji:

  • dr inż. arch. Marcin Spyra – lider sekcji urbanistyki i planowania przestrzennego,
  • mgr Iwona Solisz, Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków – lider sekcji ochrony środowiska kulturowego,
  • dr Krzysztof Badora – lider sekcji ochrony środowiska naturalnego,
  • dr inż. Jacek Wydrych – lider pionu komunikacji społecznej.

2)      Omówione zostały formy działania Zarządu, które przedstawione zostały w komunikacie nr 1/2013.

3)      Prezes zdał relację ze spotkania z Wicemarszałkiem Województwa p. Tomaszem Kostusiem. Spotkanie dotyczyło przyjęcia do zespołu sędziów konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski „Najlepsza przestrzeń publiczna woj. opolskiego”, kol. Macieja Mazurka. Omówiono również przystąpienie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego do Towarzystwa Urbanistów Polskich na prawach członka wspierającego. Pan Marszałek ustosunkował się przychylnie do obu propozycji. Rozmowa, która miała charakter intencjonalny umożliwiła podjęcie przez Zarząd stosownej uchwały w oparciu o §13 Statutu TUP oraz przygotowanie projektu porozumienia. Dokumenty te zostały przekazane Urzędowi Marszałkowskiemu.

4)      Prezes przedstawił inicjatywę zmierzającą do umożliwienia praktyk studentom opolskich uczelni wyższych, polegających na uczestnictwie w posiedzeniach gminnych komisji urbanistyczno-architektonicznych. Oceniono, że jest to inicjatywa ze wszech miar pozytywna i upoważniono Prezesa do podjęcia odpowiednich kroków.

Omówiono sprawy organizacyjne związane z obchodami 60-lecia planowania przestrzennego w Województwie Opolskim. Apel do wszystkich Koleżanek i Kolegów związanych z tą dziedziną o zrobienie przeglądu swoich prywatnych archiwów, przygotowanie, uzupełnienie itd. Szczegółowe informacje organizacyjne podane zostaną oddzielnie.

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie