Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności


Dokumentowanie śląskiej urbanistyki

Email Drukuj PDF

W środę 29 grudnia 2010 roku o godz. 11:00 w siedzibie Oddziału TUP w Katowicach ul. Dyrekcyjna 9  odbyło się pierwsze specjalne posiedzenie zespołu podejmującego opracowanie dokumentacji dorobku urbanistyki Górnego Śląska. Grupa ta dotąd organizowała się w ramach Klubu Seniora. Tym razem udział w spotkaniu uczestniczyło kilku nowych gości, m.in. Prof. Irma Kozina z Zakładu Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Kolejne robocze spotkanie Zespołu - 4 stycznia 2011 roku w trakcie spotkania Seniorów.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z Zespołem serdecznie zapraszamy!

 

Zrównoważone systemy transportowe - pierwsze z cyklu szkoleń

Email Drukuj PDF

W dniu 14 grudnia w katowickim "archibarze" (na parterze pod siedzibą TUP) odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń z zakresu planowania przestrzennego, jakie Katowicki Oddział TUP organizuje w porozumieniu ze Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów. Dotyczyło ono zagadnień układu komunikacyjnego i zrównoważonych systemów transportowych w gminach. Zgromadziło ono około 40 osób - reprezentujących gminy zrzeszone w Śląskim Związku Gmin i Powiatów oraz członków TUP.

Więcej…
 

Decyzje Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Oddziału Katowickiego 4 grudnia 2010

Email Drukuj PDF

Obradujące 4 grudnia 2010 roku Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału Katowickiego TUP podjęło uchwałę upoważniającą Zarząd Oddziału do przygotowania i podpisania porozumienia z Południową Okręgową Izbą Urbanistów z siedzibą w Katowicach (POIU) oraz Oddziałem Katowickim Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) w sprawie rezygnacji z własnego formalnego najmu i przekazania lokalu zajmowanego obecnie przez TUP na rzecz pozostałych wymienionych organizacji. Jednym z celów tego działania jest powiększenie pomieszczeń tych organizacji, dla efektywniejszego ich użytkowania w skoordynowanej działalności statutowej TUP, POIU i SARP.

Więcej…
 

Grand Prix 2010 za najlepszy dyplom na Śląsku

Email Drukuj PDF

4 grudnia 2010 roku odbył się finał konkursu Oddziału Katowickiego TUP na najlepsze prace dyplomowe i kursowe z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju. To już... no właśnie: która to już edycja tego konkursu? Odbywa się od ponad dwudziestu lat. Jak zwykle, choć aura nie sprzyjała podróżom, "archibar" zapełnił się członkami Oddziału, studentami i przedstawicielami mediów. To też okazja do spotkań i rozmów, które same w sobie są jednym z celów konkursu.

Więcej…
 

"Komunikat TUP" kwiecień 2011

Email Drukuj PDF

 

Do Członków naszego Oddziału wysłano kolejny numer Komunikatu Zarządu Oddziału Katowickiego TUP. Wkrótce powinien on znaleźć się w tradycyjnych skrzynkach pocztowych Koleżanek i Kolegów.

Obecnie, w związku z podniesieniem roli strony internetowej, komunikat jest wydawany sporadycznie. Dla tych Koleżanek i Kolegów, którzy nie mają dostępu do internetu może grozić to utratą kontaktu z Towarzystwem. Aby temu zaradzić Zarząd będzie przesyłał bieżące informacje tradycyjną pocztą lub informował telefonicznie - ale dotyczy to  tylko tych osób, które zgłoszą taką potrzebę. W najnowszym Komunikacie znajduje się stosowny kupon, który należy przesłać pocztą do biura oddziału. Dla tych, którym zdarza się przeoczyć ważne informacje - mamy zupełnie nową ofertę: możecie otrzymywać pocztą elektroniczną najważniejsze informacje bieżące ("newsletter") – proszę tylko wysłać ze swojej skrzynki maila o treści „INFO” lub z dowolnej skrzynki maila z własnym adresem mailowym na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

do pobrania ►►►Komunikat 4/2011

poprzednie komunikaty: ►►►2/2009 ►►►3/2009 ►►►11/2010

 


Strona 28 z 28

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie