Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Wydarzenia > Spotkania
Spotkania

Opłatek 2010

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Zarząd Katowickiego Oddziału SARP, Śląska Okręgowa Izba Architektów, Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Katowicach oraz Południowa Okręgowa Izba Urbanistów z siedzibą w Katowicach serdecznie zapraszają na świąteczne spotkanie z kolędą i opłatkiem - 16 grudnia 2010 roku (czwartek) godz. 18:00 w galerii Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9 (obok biura naszego Oddziału, wejście przez 'archibar').

Bardzo prosimy Koleżanki i Kolegów o potwierdzenie przybycia w biurze SARP, tel. 32 25 39 774 lub e-mail This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Relacja z Drugiego PIKNIKU URBANISTYCZNEGO w Rybniku

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Rybnik detal

Dlaczego spotkaliśmy się w Rybniku?

Dzisiejszy Rybnik odbiega znacznie od swego wizerunku sprzed lat – podupadłego centrum dyspozycyjnego górnictwa ROW. Dziś to naprawdę atrakcyjne miasto – dla mieszkańców i dla biznesu. To miasto o jasnych perspektywach – konsekwentnie realizowana w ostatnich kilkunastu latach strategia rozwoju gwarantuje mu trwałą równowagę i wzrost. Herbowa ryba „wyslizgnęła się” mieliznom naszej często przaśnej samorządności, rozpolitykowanej i zadufanej w sobie, niechętnej jakiejkolwiek dyskusji i współpracy ze społecznością i fachowcami. Jak tego dokonano? – warto było zapytać u źródeł.

Read more...
 

Zapraszamy na Drugi Piknik Urbanistyczny w Rybniku

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Rybnik_1Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów na drugi Piknik Urbanistyczny, tym razem do Rybnika. Poprzedni piknik, który jako nowa formuła naszych spotkań odbył się w maju w Szczyrku był bardzo udany. Tym razem rozwinęliśmy trochę formułę - zobaczymy, czy spotka się z uznaniem. Pogoda ma być słoneczna a temperatura ok. 15 stopni.

Piknik rozpocznie się o godz. 10:00 w rybnickim Centrum Kształcenia Inżynierów. Pierwsza jego część to  seminarium pt. „Rybnickie sytuacje i kreacje – społeczności lokalne wobec wyzwań rozwoju przestrzennego”. Poznamy dwa projekty: zrealizowaną konwersję starego szpitala w kampus uczelniany (w nim będzie odbywał się piknik) oraz projekt przeniesienia wsi Nieboczowy w związku z realizacją zbiornika Racibórz Dolny. Seminarium zakończy dyskusja nad postawami wobec wyzwań rozwoju przestrzennego. W południe (13:00) odbędzie się spacer dyskusyjny przez centrum – „Rybnik na nowo”. Po przerwie (15:00) zapraszamy na otwarte zebranie Zarządu Oddziału poświęcone Kongresowi, wnioskom z Walnego Zjazdu, bieżącym działaniom oraz perspektywom funkcjonowania Towarzystwa, w tym projektowi naszego Oddziału dotyczącemu dokumentacji i promocji dorobku środowiska urbanistów. Ta dyskusja jest Towarzystwu obecnie bardzo potrzebna – świadczą o tym kontrowersje na Walnym Zjeździe. Zapraszamy więc Koleżanki i Kolegów. Zakończenie pikniku około 17:00.

Read more...
 

Wspomnienia z Pierwszego Pikniku w Szczyrku

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Piknik w Szczyrku

Pierwszy Piknik Urbanistyczny TUP odbył się w Szczyrku w sobotę 9 maja 2009 roku. Piękna pogoda sprzyjała frekwencji - uczestniczyło około 30-40 osób. Był to debiut nowej formuły spotkań Oddziału TUP w Katowicach. Gośćmi pierwszego pikniku byli koledzy z Anglii, z którymi Oddział utrzymuje od lat zawodowe i koleżeńskie kontakty. W ramach pikniku odbyło się też m.in. otwarte zebranie Zarządu Oddziału. Miejscem pikniku był Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Politechniki Śląskiej CIS w Szczyrku.

Uczestnikami pikniku byli też nasi goście z Anglii. Nasz Oddział współorganizował też poprzedni dzień pobytu gości, poświęcony Tychom, następny, który spędzili w Bielsku oraz seminarium nt. kształcenia dla potrzeb planowania przestrzennego i rozwoju miast.

Jesienią ponownie zaprosimy Koleżanki i Kolegów na piknik...

 

Nadzwyczajne Walne Zebranie Oddziału Katowickiego

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Zarząd Oddziału podjął uchwałę o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Oddziału Katowickiego, czyli najwyższej władzy Towarzystwa w terenie. Nadzwyczajne zebranie odbędzie się 4 grudnia 2010 roku o godzinie 14:00 w siedzibie Oddziału w Katowicach przy ul. Dyrekcyjnej 9.

►►►pobierz program Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Oddziału

Wcześniej, o godzinie 12:00 w tym samym miejscu odbędzie się uroczysty finał, organizowanego przez nasz Oddział pod honorowym patronatem Marszałka województwa śląskiego, konkursu na najlepsze prace dyplomowe i kursowe z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju, na który również serdecznie zapraszamy.

►►►pobierz program  finału konkursu na prace dyplomowe

►►►czytaj o nowej formule konkursu studenckiego

►►►pobierz "Zasady prezentacji prac w finale konkursu"

Read more...
 


Page 2 of 2

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie