Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Zarząd Główny

IX DZIEŃ URBANISTY

Email Drukuj PDF

Towarzystwo Urbanistów Polskich, oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza do

udziału w IX Dniu Urbanisty, pod hasłem: "Ustawa krajobrazowa - szansa na

zmianę?". Szczegóły na stronie Oddziału:

 

http://tup.poznan.pl/news/164/16/IX-DZIEn-URBANISTY-Ustawa-krajobrazowa-szansa-na-zmiane

 

Odbiór prac dyplomowych

Email Drukuj PDF

logo

Wszyscy uczestnicy Konkursów Towarzystwa Urbanistów Polskich na magisterskie prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania i gospodarki przestrzennej, byli zobowiązani regulaminem Konkursu do ich odbioru w nieprzekraczalnym terminie 30 dni od daty rozstrzygnięcia konkursu. Zarząd Główny zwraca się do tych uczestników konkursu, którzy jeszcze nie odebrali swoich prac konkursowych, o ich odebranie z siedziby TUP w Warszawie, ul. Lwowska 5/100 do końca stycznia b.r. po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu odbioru. Telefony kontaktowe: (22) 875-97-56, (22) 875-87-24 w godz. pon-wtorek 11-14; środa-piątek 10-13. Po tym terminie prace konkursowe zostaną zniszczone.

 

Zaproszenie ESPON do składania propozycji na Targeted Analysis

Email Drukuj PDF

The ESPON EGTC hereby invites you to consider submitting a proposal for a Targeted Analysis under the ESPON 2020 Cooperation Programme. The purpose of ESPON Targeted Analyses is to bring in the European perspective into policy and programming processes related to territorial development and cohesion.

 

Więcej…
 

EkoForum 12-14 stycznia 2016, Lądek Zdrój

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do udziału w styczniowym EkoForum.

Wybitni eksperci oraz praktycy będą dyskutować o najgorętszych samorządowych tematach związanych z zarządzeniem krajobrazem w dniach 12-14 stycznia 2016r. podczas konferencji organizowanej w Lądku Zdroju.

W programie m.in. strategie dla zieleni i infrastruktury wodnej, praktyczne porady dla tworzących tzw. uchwały reklamowe oraz dylematy związane z opłatami za deszczówkę.

Zobacz program.

Trzydniową konferencję organizuje Fundacja Spacerowa 7 z Lądka Zdroju.

Patronat nad spotkaniem objęły m.in. Towarzystwo Urbanistów Polskich, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, Polska Akademia Nauk – Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu oraz Izba Gospodarcza Reklamy Zewnętrznej.Zapraszamy do udziału w styczniowym EkoForum.

 

Więcej…
 

Sympozjum naukowe „Trendy zmian polsko-niemieckiego obszaru powiązań do 2041”

Email Drukuj PDF

Zaproszenie do nadsyłania abstraktów:

na temat: trendów zmian polsko-niemieckiego obszaru powiązań

z zakresu: wszystkich dyscyplin związanych z badaniami przestrzennymi

przez: badaczy niezależnie od posiadanego stopnia naukowego w języku: polskim lub niemieckim

o objętości: maksymalnie 5000 znaków ze spacjami

w terminie do: 16 stycznia 2016

 

Polsko-Niemiecka Komisja Międzyrządowa ds. Współpracy Regionalnej i Przygranicznej opracowuje aktualnie dokument pt. „Wspólna koncepcja przyszłości 2030 dla polsko-niemieckiego obszaru powiązań”. Koncepcja ta wskaże zasadnicze kierunki rozwoju przestrzennego do 2030 roku w postaci syntetycznych prezentacji kartograficznych. Jej celem zewnętrznym jest zwrócenie większej uwagi na szczeblu narodowym i europejskim na polsko-niemiecki obszar powiązań. Cel wewnętrzny to umocnienie wspólnej tożsamości i wypracowanie propozycji konkretnych działań na tym obszarze. Bliższe informacje można znaleźć pod: http://www.bbsr.bund.de/BBSR/DE/FP/MORO/Initiativen/2015/Verflechtungsraum2030/ Verflechtungsraum2030_node.html

 

Więcej…
 

11 edycja konkursu European Urban and Regional Planning Awards

Email Drukuj PDF

ECTP-CEU wspólnie z Komitetem Regionów ogłasza kolejną edycję konkursu.
Szczegóły poniżej.

Zgłoszenia należy przesłać do 31 stycznia 2016

Więcej…
 

Debata ekspercka Kształtowanie przestrzeni publicznej w kontekście nowych regulacji prawnych

Email Drukuj PDF

Impreza towarzysząca konferencji WSPÓLNA PRZESTRZEŃ odbyła się 15.10.2015 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
Organizatorzy: Towarzystwo Urbanistów Polskich Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN Stowarzyszenie Forum Rewitalizacji.
Po 25-ciu latach dynamicznego, ale i chaotycznego rozwoju przestrzeń publiczna w Polsce wymaga konsekwentnych i długotrwałych działań naprawczych. Jednocześnie, jak pokazują przykłady krajów, gdzie przestrzenie publiczne są lepiej uporządkowane, bez podniesienia świadomości i zaangażowania mieszkańców działania samorządów nie przyniosą spodziewanych efektów. Ułatwieniom w tych procesach mają służyć zarówno planowane, jak i już wprowadzone zmiany prawne. Jakie warunki muszą być spełnione by były one skuteczne? – na to pytanie próbowali odpowiedzieć eksperci w trakcie debaty towarzyszącej konferencji „Wspólna przestrzeń – 25 lat doświadczeń – od transformacji do partycypacji”.

Więcej…
 


Strona 9 z 19

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie