Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział Warszawa

OW TUP w sprawie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy

Email Drukuj PDF

Zarząd Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Urbanistów Polskich wnioskuje o uzupełnienie problematyki dokumentu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy o problematykę kształtowania krajobrazu miejskiego, ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania sylwety miasta, w tym zasad rozmieszczenia  budynków wysokościowych.

treść stanowiska

 

Prezes OW TUP w Trybunale Konstytucyjnym

Email Drukuj PDF

6 grudnia br. odbyła się w Trybunale  Konstytucyjnym  konferencja pt. „Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne w Polsce. Diagnoza  i propozycje zmian”

Jednym z referentów był prezes OW TUP, kol. Bartłomiej Kolipinski. Poniżej tezy jego wystąpienia.

treść referatu

 

Warszawa na starej fotografii

Email Drukuj PDF

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami Warszawy przedwojennej, opublikowanymi przez Narodowe Archiwum Cyfrowe.

NAC-Zdjęcia

Starówka w międzywojniu-facebook

 

Dlaczego Warszawa będzie jeszcze długo bez centrum? – post scriptum

Email Drukuj PDF

5 listopada br. ukazał się w Gazecie Stołecznej obszerny tekst red. Dariusza Bartoszewicza pt. „Dlaczego Warszawa będzie jeszcze długo bez centrum?” To już kolejny raz, kiedy red. Bartoszewicz podejmuje temat „wielkiej dziury” w centrum Stolicy. Należą mu się za to podziękowania, bo należy do niewielkiego grona osób, któremu nie jest obojętny ten – wydawało by się oczywisty - skandal. Niżej podpisanemu temat ten też obojętnym nie jest, stąd poniższe obszerne post scritum…

Po pierwsze - i z formalnego punktu widzenia – może najważniejsze: - utrzymując pustkę dookoła PKiN władze naszego miasta nie wywiązują się z istotnych zapisów nadal obowiązujących bardzo ważnych dokumentów tj. „Strategii Rozwoju Warszawy do 2020 roku” oraz polityki przestrzennej Stolicy określonej w tzw. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, w których realizacja nowego centrum w otoczeniu PKiN to konkretne zobowiązanie (nie wspominając o takich jak np. … letnie igrzyska olimpijskie 2020 !). Ciekawe dlaczego z realizacji tych zapisów nie rozlicza Pani Prezydent Komisja Rewizyjna Rady m. st. Warszawy ?

Więcej…
 

Miejska Wyspa Ciepła

Email Drukuj PDF

Oddział Warszawski Towarzystwa Urbanistów Polskich poleca

udział w seminarium poświęconemu zjawisku Miejskiej Wyspy Ciepła w Warszawie.

Seminarium odbędzie się 3 października 2012 r. w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN w Warszawie.

Więcej…
 


Strona 24 z 29

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie