Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Warszawa Branch
Oddział Warszawa

PARTYCYPACJA SPOŁECZNA WARUNKIEM SKUTECZNOŚCI PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO

E-mail Print PDF
There are no translations available.

W załączeniu prezentacja Partycypacja społeczna warunkiem skuteczności planowania przestrzennego wygłoszona

przez  Marcina Świetlika Członka Zarządu Oddziału Warszawskiego TUP w Poznaniu w dniu 13 listopada 2013 r.

PREZENTACJA

 

Robocze uwagi ZOW TUP do projektu Tez Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Zarząd OW TUP na zebraniu w dniu 5 listopada br. przeprowadził dyskusję nad tezami do kodeksu urbanistyczno-budowlanego, na podstawie której sformułowano poniższe uwagi – do wykorzystania w oficjalnym stanowisku TUP.

1. Zarząd OW TUP jeszcze raz wyraża krytykę zamiaru łączenia problematyki prawnej planowania przestrzennego i prawa budowlanego, a także podtrzymuje swoje uwagi i wnioski dotyczące zmian w prawie planowania przestrzennego ze stycznia 2013 r. (które zostały wykorzystane w przekazanym Komisji Kodyfikacyjnej stanowisku Zarządu Głównego),

2. Poniższe uwagi odnoszą się tylko do propozycji KKPB o charakterze ogólnym. Ale nawet taka ocena Tez nastręcza trudności z uwagi na:

Read more...
 

"Promoting Sustainable Urban Mobility: A UN-Habitat Perspective"

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej wspólnie z organizacją UN-Habitat i Oddziałem Warszawskim SITK  organizują seminarium na temat:

"Promoting Sustainable Urban Mobility: A UN-Habitat Perspective" (Promowanie zrównoważonej mobilności w miastach – perspektywa UN-Habitat)

Seminarium odbędzie się na Politechnice Warszawskiej w gmachu Wydziału Inżynierii Lądowej 18 listopada 2013 w godz. 14-18. Seminarium będzie prowadzone w języku angielskim. Więcej informacji w załączonej ulotce.

 

Kto odpowiada za brzydotę Warszawy?

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Kilka dni temu w Gazecie Stołecznej ukazał się ciekawy artykuł pt.  Kto odpowiada za brzydotę Warszawy? "Wiele grzechów".

Poniżej zamieszczamy odpowiedź arch. Grzegorza Buczka na wspomniany artykuł.

Odpowiedź.

Odpowiedź zamieszczona w Gazecie Stołecznej

 

Konkurs urbanistyczny w Gminie Cisna

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Referat Planowania Przestrzennego, Gospodarki Nieruchomościami i Budownictwa Urząd Gminy w Cisnej  ogłasza konkurs jednoetapowy na twórcze prace projektowe z zakresu projektowania urbanistycznego - opracowanie ”Koncepcji funkcjonalno-przestrzennej obszaru centrum miejscowości Cisna”.

W załączeniu ogłoszeni o konkursie.


Dodatkowe informacje, łącznie z materiałami znaleźć można na stronie internetowej, w zakładce Konkursy (http://www.gminacisna.pl/konkursy/art19.html).

 


Page 22 of 32

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie