Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Warszawa Branch
Oddział Warszawa

Prezes OW TUP w Trybunale Konstytucyjnym

E-mail Print PDF
There are no translations available.

6 grudnia br. odbyła się w Trybunale  Konstytucyjnym  konferencja pt. „Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne w Polsce. Diagnoza  i propozycje zmian”

Jednym z referentów był prezes OW TUP, kol. Bartłomiej Kolipinski. Poniżej tezy jego wystąpienia.

treść referatu

 

Warszawa na starej fotografii

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami Warszawy przedwojennej, opublikowanymi przez Narodowe Archiwum Cyfrowe.

NAC-Zdjęcia

Starówka w międzywojniu-facebook

 

Dlaczego Warszawa będzie jeszcze długo bez centrum? – post scriptum

E-mail Print PDF
There are no translations available.

5 listopada br. ukazał się w Gazecie Stołecznej obszerny tekst red. Dariusza Bartoszewicza pt. „Dlaczego Warszawa będzie jeszcze długo bez centrum?” To już kolejny raz, kiedy red. Bartoszewicz podejmuje temat „wielkiej dziury” w centrum Stolicy. Należą mu się za to podziękowania, bo należy do niewielkiego grona osób, któremu nie jest obojętny ten – wydawało by się oczywisty - skandal. Niżej podpisanemu temat ten też obojętnym nie jest, stąd poniższe obszerne post scritum…

Po pierwsze - i z formalnego punktu widzenia – może najważniejsze: - utrzymując pustkę dookoła PKiN władze naszego miasta nie wywiązują się z istotnych zapisów nadal obowiązujących bardzo ważnych dokumentów tj. „Strategii Rozwoju Warszawy do 2020 roku” oraz polityki przestrzennej Stolicy określonej w tzw. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, w których realizacja nowego centrum w otoczeniu PKiN to konkretne zobowiązanie (nie wspominając o takich jak np. … letnie igrzyska olimpijskie 2020 !). Ciekawe dlaczego z realizacji tych zapisów nie rozlicza Pani Prezydent Komisja Rewizyjna Rady m. st. Warszawy ?

Read more...
 

Miejska Wyspa Ciepła

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Oddział Warszawski Towarzystwa Urbanistów Polskich poleca

udział w seminarium poświęconemu zjawisku Miejskiej Wyspy Ciepła w Warszawie.

Seminarium odbędzie się 3 października 2012 r. w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN w Warszawie.

Read more...
 

Walny Zjazd Delegatów TUP

E-mail Print PDF
There are no translations available.

Na Walnym Zjeździe Delegatów Towarzystwa Urbanistów Polskich, który odbył się w dniach 22-23 września 2012 r. w Lublinie, do organów centralnych wybrano ośmioro przedstawicieli z Oddziału Warszawskiego.

Read more...
 


Page 27 of 32

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie