Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oddział w Warszawie
Oddział Warszawa

Siła przewiercania

Email Drukuj PDF

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone prof. Jerzemu Regulskiemu. Podczas spotkania zostanie wyświetlony film dokumentalny "Siła przewiercania".
W wieczorze udział wezmą: sędzia Jerzy Stępień, prezes FRDL i współtwórca reformy samorządowej oraz twórcy filmu, Ewa Żmigrodzka i Krzysztof Zwoliński.

Zapraszamy 17 grudnia na godz. 18.00 do Biblioteki - Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul. Czerniakowskiej 178 A w Warszawie.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w wieczorze.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
ul. Żurawia 43,
00-680 Warszawa
tel.: 22 351 93 03; www.frdl.org.pl

 

Inwestycje w pasie drogowym w Warszawie w roku 2016”

Email Drukuj PDF

Do OW TUP wpłynęło zaproszenie do udziału w Forum Komunikacyjnym organizowanym przez  Biuro Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy oraz SITK Oddział w Warszawie w dniu 10 grudnia 2015 r.  o godz. 17,00. na temat „ Inwestycje w pasie drogowym w Warszawie w roku 2016”

Temat przedstawi: mgr inż. Jerzy Stępniak -  Dyrektor Biura Koordynacji i Remontów w Pasie Drogowym

Obrady na Forum  otworzy  Honorowy Prezes Oddziału - mgr inż. Wojciech Wojtysiak

Miejsce: Warszawski DOM Techniki NOT przy ul. Czackiego 3/5 w Warszawie, V piętro, sala C.

Wstęp wolny

 

Projekt zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy

Email Drukuj PDF

Projekt zmian studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy - etap II wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, został wyłożony do publicznego wglądu.

Od 9 listopada do 11 grudnia 2015 r. projekt zmian studium oraz prognozy jest wyłożony w siedzibie Urzędu m. st. Warszawy, ul. Marszałkowska 77/79, parter - sala obsługi mieszkańców, w dni robocze w godz. od 8.00 do 16.00
Więcej informacji można znaleźć również na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej miasta stołecznego Warszawy – bip.warszawa.pl.

Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie zmiany Studium – etap II odbędzie się w dniu 27 listopada 2015 r. - pl. Defilad 1, PKiN piętro IV - Sala Rudniewa  o godz. 16.00.

Uwagi można składać do 7 stycznia 2016 r.

Uwagi i wnioski mogą być składane w Urzędzie m.st. Warszawy w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego w kancelarii BAiPP (parter) ul. Marszałkowska 77/79, 00-683 Warszawa lub przesłane na podany wyżej adres.

więcej na stronach miasta

 

Upowszechnienie konkursów architektonicznych, urbanistyczno-architektonicznych i urbanistycznych

Email Drukuj PDF

Oddział Warszawski TUP zajął stanowisko w sprawie upowszechnienia stosowania konkursów architektonicznych, urbanistyczno-architektonicznych i urbanistycznych w ramach rozdysponowywania środków unijnych.

W związku z tym wystosowano pisma do Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta m.st. Warszawy.

pismo do Marszałka Województwa Mazowieckiego

pismo do Prezydenta m.st. Warszawy

 

TUP OW na FACEBOOKU

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebooku! :)

 

"7 życzeń dla Warszawy"

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

w załączeniu prezentujemy "7 życzeń dla Warszawy"  od OW TUP.

"7 życzeń" było kanwą wystąpień przedstawicieli ZOW TUP na konferencji z okazji 100-lecia Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz podczas debaty w cyklu prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Warszawy do 2030 r.

7 ŻYCZEŃ DLA WARSZAWY

 

Debata na temat lokalizacji Pomnika Bitwy Warszawskiej

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

zapraszamy na wewnętrzną debatę środowiska urbanistyczno-architektonicznego na temat lokalizacji Pomnika Bitwy Warszawskiej.

Debata, której współorganizatorami są Oddział Warszawski TUP oraz SARP, odbędzie się 27 października o godzinie 18-stej w Sali Konferencyjnej ZG SARP (I piętro), Pałac Zamoyskich przy ul. Foksal 2.

Prosimy o przesłanie zwrotnie potwierdzenia udziału w debacie do poniedziałku 26.10.2015 do g. 12-stej na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Strona 8 z 20

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie