Towarzystwo Urbanistów Polskich

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego (2009)

Email Drukuj PDF

To już dziesiąta edycja konkursu "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego". Rywalizacji, której celem jest promocja najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa, a także nagrodzenie gmin dbających o zrównoważony rozwój przestrzeni oraz projektantów tworzących wysokiej jakości urbanistykę i architekturę.

Konkurs ma charakter otwarty. Jest adresowany do gmin i powiatów prowadzących politykę przestrzenną, a także do inwestorów i projektantów uczestniczących w tym procesie. Zgłoszenia projektów można składać do 23 września b.r.

Organizatorem konkursu jest Marszałek Województwa Śląskiego. W tym roku już po raz dziesiąty nagrodzone zostaną najlepsze projekty zrealizowane w minionym roku. Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: urbanistyka, architektura i modernizacja. Prace zgłaszane do konkursu oceniane są przez Jury Konkursowe - członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej. Tradycją konkursu stało się głosowanie elektroniczne na stronach województwa śląskiego. Może uczestniczyć w nim każdy internauta.

Równocześnie ogłoszony został konkurs Architektura Roku Województwa Śląskiego. Jego organizatorem jest katowicki oddział SARP we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego. W tym konkursie nagradzani są architekci w kategoriach: Obiekt architektoniczny, Wnętrze oraz Młody Twórca Architektury. Wyniki konkursów "Najlepsza przestrzeń" oraz "Architektura roku" zostaną ogłoszone 21 października br.

►►► Strona główna konkursu

Informacje: Wojciech Brol - Wydział Planowania Strategicznego i Przestrzennego, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.


W lipcu rozstrzygnięto konkurs ogólnopolski o tym samym profilu. Grand Prix otrzymała kompleksowa wieloletnia realizacja plantów w Wieluniu. Z naszego regionu nagrodzono zrewitalizowany obszar akwenów poprzemysłowych Amelung w Chorzowie. Gratulujemy!

 

Logowanie

Zalogowani użytkownicy uzyskują dostęp do nowych pozycji w menu i kalendarium, a członkowie TUP mają możliwość pisania artykułów na stronie