You are currently viewing XV DZIEŃ URBANISTY #techno_urbanistyka

XV DZIEŃ URBANISTY #techno_urbanistyka

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi serdecznie zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji „Dzień Urbanisty” tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka. Oczekując nadchodzących zmian prawnych w systemie planowania przestrzennego, nie możemy przeoczyć faktu, że od jakiegoś czasu doświadczamy również innej doniosłej rewolucji w urbanistyce – technologicznej.

Coraz częściej urbaniści mierzą się z takimi wyzwaniami jak cyfryzacja aktów planowania czy wykorzystanie nowych narzędzi wspomagających planowanie. Technologia w urbanistyce rozwija się w odpowiedzi zarówno na nowe wymogi prawne, jak i pojawiające się potrzeby praktyczne. Umożliwia lepszy dostęp do zasobu danych źródłowych i dokumentów planistycznych, pozwala na innowacyjne analizy przestrzenne w zakresie budownictwa, środowiska czy transportu. Na ile nowa technologia zmieniła i będzie zmieniać dotychczasowe podejścia do planowania przestrzennego? Jak możemy ją optymalnie wykorzystać w służbie urbanistyki? Jak powinien wyglądać cyfrowy warsztat urbanisty? I czy mamy już do czynienia z nową fazą rozwoju naszej dziedziny – technourbanistyką? Na te i inne pytania będziemy próbowali znaleźć odpowiedzi w trakcie XV edycji naszej corocznej konferencji – Dzień Urbanisty.

Konferencja odbędzie się w dniu 2 lutego 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom „Budma 2023”. Tegoroczna edycja odbędzie się w Pawilonie Poznań Congress Center, Poziom 1, Sala 1D.

więcej